CAF Confederations Cup

13:00
Supersport United FC supersport-united-fc
usm-alger USM Alger
02
FT
13:00
Abu Salim SC abu-salim-sc
sagrada-esperanca Sagrada Esperanca
10
FT
16:00
Al-Hilal Benghazi alhilal-benghazi
coca-cola Coca Cola
10
LIVE
16:00
Dreams FC dreams-fc
fc-rivers-united FC Rivers United
10
LIVE
16:00
Petroleos Do Lobito petroleos-do-lobito
club-africain Club Africain
00
LIVE
16:00
Stade Malien de Bamako stade-malien-de-bamako
rsb-berkane RSB Berkane
01
LIVE
19:00
Sekhukhune United sekhukhune-united
diables-noirs Diables Noirs
NS

Kategoria Superiore

12:30
KS Kukesi ks-kukesi
kf-teuta KF Teuta
00
FT
15:00
KS Dinamo Tirana ks-dinamo-tirana
kf-laci KF Laci
10
LIVE
18:00
KF Tirana kf-tirana
fk-partizani-tirana FK Partizani Tirana
NS

Primera Divisio

10:00
Atletic Club d'Escaldes atletic-club-descaldes
ue-santa-coloma-a UE Santa Coloma A
12
FT
12:30
FC Pas de La Casa fc-pas-de-la-casa
fc-ordino FC Ordino
11
FT
15:00
CF Esperanca D Andorra cf-esperanca-d-andorra
fc-penya-dandorra FC Penya d`Andorra
01
LIVE
17:30
FC Santa Coloma fc-santa-coloma
ce-carroi CE Carroi
NS

2. Division

Girabola

14:30
GD Interclube gd-interclube
cd-sao-salvador CD Sao Salvador
01
LIVE

Copa de la Liga

00:30
CD Godoy Cruz cd-godoy-cruz
ca-banfield CA Banfield
00
AP
21:30
CA River Plate (ARG) ca-river-plate-arg
ca-belgrano CA Belgrano
NS

Torneo Federal A

23:00
CA Douglas Haig ca-douglas-haig
gimnasia-y-tiro-de-salta Gimnasia Y Tiro de Salta
NS

First League

A-League

04:00
Central Coast Mariners central-coast-mariners
melbourne-victory-fc Melbourne Victory FC
22
FT
06:00
Newcastle Jets newcastle-jets
melbourne-city-fc Melbourne City FC
02
FT

Bundesliga

13:30
FC Salzburg fc-salzburg
wolfsberger-ac Wolfsberger AC
10
FT
13:30
FC Blau-Weiss Linz fc-blauweiss-linz
sk-sturm-graz SK Sturm Graz
11
FT
16:00
FK Austria Wien fk-austria-wien
lask LASK
00
LIVE

2. Liga

Premier League

11:00
FK Kapaz fk-kapaz
sabah-fc-masazir Sabah FC Masazir
02
FT
13:00
FK Neftchi Baku fk-neftchi-baku
zira-fk Zira FK
10
FT

Premier League

16:00
Al Shabbab al-shabbab
sitra-club Sitra Club
01
LIVE
16:00
Al-Riffa SC alriffa-sc
al-khalidiyah AL Khalidiyah
00
LIVE

Pro League

12:30
KRC Genk krc-genk
kaa-gent KAA Gent
22
FT
15:00
Yellow-Red KV Mechelen yellowred-kv-mechelen
st-truidense-vv St. Truidense VV
02
LIVE
17:30
FC Brügge fc-brugge
standard-luttich Standard Lüttich
NS
18:15
Union Saint-Gilloise union-saintgilloise
cercle-brugge Cercle Brügge
NS

1. Division B

12:30
KV Oostende kv-oostende
lierse-kempenzonen Lierse Kempenzonen
01
FT
15:00
FC Lüttich fc-luttich
rfc-seraing RFC Seraing
21
LIVE
18:15
FCV Dender EH fcv-dender-eh
royal-francs-borains Royal Francs Borains
NS

Division Profesional

22:00
CA Nacional Potosi ca-nacional-potosi
royal-pari-fc Royal Pari FC
NS

Premijer Liga

12:00
NK Posusje nk-posusje
fk-igman-konjic FK Igman Konjic
41
FT
18:45
NK Gosk Gabela nk-gosk-gabela
nk-siroki-brijeg NK Siroki Brijeg
NS

Premier League

Brasileiro Serie A

00:00
Atletico Mineiro MG atletico-mineiro-mg
sao-paulo-fc-sp Sao Paulo FC SP
21
FT
19:00
CR Flamengo RJ cr-flamengo-rj
cuiaba-esporte-clube-mt Cuiaba Esporte Clube MT
NS
19:00
SE Palmeiras SP se-palmeiras-sp
fluminense-fc-rj Fluminense FC RJ
NS
21:30
Botafogo FR RJ botafogo-fr-rj
cruzeiro-ec-mg Cruzeiro EC MG
NS
21:30
Red Bull Bragantino SP red-bull-bragantino-sp
coritiba-fc-pr Coritiba FC PR
NS
21:30
Gremio FB Porto Alegrense RS gremio-fb-porto-alegrense-rs
cr-vasco-da-gama-rj CR Vasco da Gama RJ
NS
21:30
CA Paranaense PR ca-paranaense-pr
santos-fc-sp Santos FC SP
NS
21:30
Fortaleza EC CE fortaleza-ec-ce
goias-ec-go Goias EC GO
NS
21:30
America FC MG america-fc-mg
ec-bahia-ba EC Bahia BA
NS

First Professional League

13:15
Ludogorets 1945 Razgrad ludogorets-1945-razgrad
botev-vratsa Botev Vratsa
50
FT

Second Prof. League

12:00
FK Spartak 1918 Varna fk-spartak-1918-varna
fk-sportist-svoge FK Sportist Svoge
22
FT
12:00
FC Maritsa Plovdiv fc-maritsa-plovdiv
fk-cska-1948-ii FK CSKA 1948 II
10
FT

Cambodian Premier League

11:00
Nagaworld FC nagaworld-fc
preah-khan-reach-svay-rieng-fc Preah Khan Reach Svay Rieng FC
10
FT
11:00
Isi Dangkor Senchey FC isi-dangkor-senchey-fc
visakha-fc Visakha FC
11
FT
11:00
Boeung Ket Angkor FC boeung-ket-angkor-fc
prey-veng-fc Prey Veng FC
22
FT

Primera Division

21:00
Cobresal cobresal
universidad-de-chile Universidad de Chile
NS
21:00
Colo Colo colo-colo
union-espanola Union Espanola
NS
21:00
Nublense nublense
huachipato Huachipato
NS

Primera A, Clausura

01:15
AD Cali ad-cali
cd-junior-fc CD Junior FC
02
FT
20:30
Atletico Nacional Medellin atletico-nacional-medellin
independiente-medellin Independiente Medellin
NS

Premier League

Primera Division, Apertura

02:00
CS Herediano cs-herediano
liga-deportiva-alajuelense Liga Deportiva Alajuelense
30
FT
17:00
CS Cartagines cs-cartagines
deportivo-saprissa-san-jose Deportivo Saprissa San Jose
NS

Liga de Ascenso, Apertura

19:00
AD Cariari Pococi ad-cariari-pococi
guadalupe-fc Guadalupe FC
NS

1. HNL

14:00
NK Rudes nk-rudes
nk-lokomotiva-zagreb NK Lokomotiva Zagreb
00
FT

2. HNL

11:50
HNK Orijent 1919 Rijeka hnk-orijent-1919-rijeka
nk-zrinski-jurjevac NK Zrinski Jurjevac
01
FT
12:30
NK Croatia Zmijavci nk-croatia-zmijavci
nk-jarun-zagreb NK Jarun Zagreb
10
FT

1. Division

14:30
Karmiotissa FC karmiotissa-fc
aez-zakakiou AEZ Zakakiou
11
FT
17:00
Nea Salamina Famagusta nea-salamina-famagusta
pafos-fc Pafos FC
NS
17:00
Apoel Nicosia apoel-nicosia
doxa-katokopias Doxa Katokopias
NS

2. Division

12:30
Als Omonia als-omonia
akritas-chlorakas Akritas Chlorakas
10
FT

3rd Division

1. Liga

14:00
Pardubice pardubice
ac-sparta-prag AC Sparta Prag
12
FT

Superligaen

13:00
Lyngby BK lyngby-bk
silkeborg-if Silkeborg IF
20
FT
13:00
Odense Boldklub odense-boldklub
fc-nordsjaelland FC Nordsjaelland
11
FT
17:00
FC Kopenhagen fc-kopenhagen
agf-aarhus AGF Aarhus
NS

1. Division

14:00
HB Köge hb-koge
aalborg-bk Aalborg BK
12
FT

LigaPro Primera A

23:00
Delfin SC delfin-sc
cd-tecnico-universitario CD Tecnico Universitario
NS
23:00
CS Emelec cs-emelec
cd-cuenca CD Cuenca
NS
23:00
Orense SC orense-sc
sd-aucas SD Aucas
NS
23:00
CD Universidad Catolica Del Ecuador cd-universidad-catolica-del-ecuador
barcelona-sc Barcelona SC
NS

Primera Division, Apertura

21:00
CD Aguila cd-aguila
ad-isidro-metapan AD Isidro Metapan
NS
21:00
CD FAS Santa Ana cd-fas-santa-ana
cd-dragon CD Dragon
NS
21:00
CD Luis Angel Firpo cd-luis-angel-firpo
jocoro-fc Jocoro FC
NS

Primera Division, Reserves, Apertura

Premier League

14:00
AFC Bournemouth afc-bournemouth
aston-villa Aston Villa
22
FT
14:00
Chelsea FC chelsea-fc
brighton--hove-albion Brighton & Hove Albion
32
FT
14:00
Liverpool FC liverpool-fc
fc-fulham FC Fulham
43
FT
14:00
West Ham United west-ham-united
crystal-palace Crystal Palace
11
FT
16:30
Manchester City manchester-city
tottenham-hotspur Tottenham Hotspur
01
LIVE

Championship

13:30
Bristol City bristol-city
norwich-city Norwich City
12
FT

FA Cup

13:30
Eastleigh FC eastleigh-fc
fc-reading FC Reading
21
FT
14:00
Chesterfield FC chesterfield-fc
leyton-orient Leyton Orient
10
FT
14:00
Aldershot Town FC aldershot-town-fc
stockport-county-fc Stockport County FC
22
FT
15:45
Wrexham AFC wrexham-afc
yeovil-town Yeovil Town
20
HT

Premier League 2

FA Cup Frauen

13:00
Bristol Rovers Women bristol-rovers-women
keynsham-town-lfc Keynsham Town Lfc
12
FT
14:00
Southampton Womens FC southampton-womens-fc
maidenhead-united-lfc Maidenhead United Lfc
30
FT

Meistriliiga

Cup

10:30
FC Flora Tallinn fc-flora-tallinn
fc-elva FC Elva
100
FT

Premier League

12:00
Adama City FC adama-city-fc
ethiopian-coffee-sc Ethiopian Coffee SC
21
FT
15:00
Hawassa Kenema SC hawassa-kenema-sc
ethiopia-nigd-bank Ethiopia Nigd Bank
03
LIVE

U17 EM Frauen, QF

UEFA Youth League

Ligue 1

12:00
Le Havre AC le-havre-ac
paris-saintgermain-fc Paris Saint-Germain FC
02
FT
14:00
Toulouse FC toulouse-fc
fc-lorient FC Lorient
11
FT
14:00
AS Monaco as-monaco
montpellier-hsc Montpellier HSC
20
FT
14:00
Stade Brestois 29 stade-brestois-29
clermont-foot Clermont Foot
30
FT
16:05
OSC Lille osc-lille
fc-metz FC Metz
00
LIVE
19:45
Olympique Marseille olympique-marseille
fc-stade-rennes FC Stade Rennes
NS

Championnat National U19

10:00
Clermont Foot Youth clermont-foot-youth
as-pagny-sur-moselle AS Pagny Sur Moselle
12
FT
10:00
US Concarneau U19 us-concarneau-u19
fc-trelissac FC Trelissac
31
FT
11:00
EA Guingamp ea-guingamp
merignac-sa-youth Merignac Sa Youth
30
FT
13:30
Stade de Reims stade-de-reims
fc-chambly-oise-youth FC Chambly Oise Youth
01
FT
13:30
Amiens SC amiens-sc
usm-saran USM Saran
60
FT
13:30
Valenciennes FC valenciennes-fc
sm-caen SM Caen
11
FT
13:30
Estac Troyes estac-troyes
paris-fc Paris FC
52
FT
13:30
US Orleans us-orleans
fc-metz FC Metz
01
FT
13:30
US Colomiers us-colomiers
sc-air-bel-u19 SC Air Bel U19
24
FT
13:30
FC 93 Bobigny BG U19 fc-93-bobigny-bg-u19
rc-strasbourg-alsace RC Strasbourg Alsace
44
FT
13:30
Angers SCO angers-sco
lb-chateauroux LB Chateauroux
34
FT
13:30
Dijon FCO dijon-fco
aj-auxerre AJ Auxerre
00
FT
13:30
AC Ajaccio ac-ajaccio
montpellier-hsc Montpellier HSC
20
FT
14:30
Bourg-en-Bresse Péronnas 01 bourgenbresse-peronnas-01
fc-sochaux FC Sochaux
NS

Bundesliga

14:30
FSV Mainz fsv-mainz
sc-freiburg SC Freiburg
01
FT
16:30
Bayer Leverkusen bayer-leverkusen
borussia-dortmund Borussia Dortmund
01
LIVE
18:30
FC Augsburg fc-augsburg
eintracht-frankfurt Eintracht Frankfurt
NS

2. Bundesliga

12:30
Hertha BSC hertha-bsc
sv-07-elversberg SV 07 Elversberg
51
FT
12:30
SC Paderborn 07 sc-paderborn-07
hannover-96 Hannover 96
10
FT
12:30
Karlsruher SC karlsruher-sc
fc-hansa-rostock FC Hansa Rostock
22
FT

3. Liga

12:30
SC Verl sc-verl
sg-dynamo-dresden SG Dynamo Dresden
10
FT
15:30
SSV Jahn Regensburg ssv-jahn-regensburg
sc-freiburg-ii SC Freiburg II
21
HT
18:30
Borussia Dortmund II borussia-dortmund-ii
1860-munchen 1860 München
NS

Regionalliga Bayern

Regionalliga Nordost

Regionalliga Nord

Regionalliga Südwest

17:00
Eintracht Frankfurt II eintracht-frankfurt-ii
offenbacher-fc-kickers-1901 Offenbacher FC Kickers 1901
NS

Regionalliga West

Oberliga BW

13:00
VfR Mannheim vfr-mannheim
1-goppinger-sv 1. Göppinger SV
10
FT

Bayernliga Nord

Bremen-Liga

Oberliga Hamburg

Hessenliga

Oberliga Mittelrhein

13:30
Spvg Porz spvg-porz
bergisch-gladbach Bergisch Gladbach
11
FT
14:00
TUS BW Konigsdorf tus-bw-konigsdorf
bcv-gleschpaffendorf Bcv Glesch-Paffendorf
41
FT
14:15
FC Hürth fc-hurth
spvg-frechen-20 SPVG Frechen 20
10
FT

Oberliga Niederrhein

14:00
TSV Meerbusch tsv-meerbusch
sv-19-straelen SV 19 Straelen
13
FT
14:00
DJK Adler Union Frintrop djk-adler-union-frintrop
1-fc-kleve 1. FC Kleve
11
FT
14:00
SpVg Schonnebeck 1910 spvg-schonnebeck-1910
krefelder-fc-uerdingen-05 Krefelder FC Uerdingen 05
12
FT

Oberliga Niedersachsen

Oberliga NOFV Süd

Oberliga NOFV Nord

Schleswig-Holstein-Liga

Oberliga Westfalen

A-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost

A-Junioren-Bundesliga Süd/Südwest

A-Junioren-Bundesliga West

10:00
1. FC Köln 1-fc-koln
msv-duisburg MSV Duisburg
24
FT
10:00
FC Viktoria Köln fc-viktoria-koln
bayer-04-leverkusen Bayer 04 Leverkusen
23
FT
11:00
Fortuna Düsseldorf fortuna-dusseldorf
fc-schalke-04 FC Schalke 04
03
FT
12:00
Borussia Mönchengladbach borussia-monchengladbach
wuppertaler-sv Wuppertaler SV
60
FT

Premier League

15:00
Accra Lions accra-lions
nations-fc Nations FC
01
LIVE
15:00
Aduana Stars aduana-stars
hearts-of-oak Hearts of Oak
10
LIVE
15:00
Bofoakwa Tano bofoakwa-tano
samartex Samartex
01
LIVE

National League

15:30
FC Manchester 62 fc-manchester-62
college-1975-fc College 1975 FC
11
LIVE
18:30
Europa Point FC europa-point-fc
fc-st-josephs FC St Josephs
NS

Super League 1

14:30
Volos Nps volos-nps
olympiakos-piraus Olympiakos Piräus
22
LIVE
15:30
Atromitos Athen atromitos-athen
pas-giannina-fc PAS Giannina FC
00
LIVE
17:30
Panathinaikos Athen panathinaikos-athen
ofi-kreta OFI Kreta
NS

Super League 2

13:00
AEK Athens B aek-athens-b
eolikos-mytilinis Eolikos Mytilinis
21
FT
13:00
PAOK Thessaloniki B paok-thessaloniki-b
apo-levadeiakos-fc Apo Levadeiakos FC
13
FT
13:00
AE Larissa FC ae-larissa-fc
niki-volou-1924-pae Niki Volou 1924 PAE
10
FT
13:00
Apollon Pontou apollon-pontou
anagennisi-karditsas-1904 Anagennisi Karditsas 1904
21
FT
13:00
Olympiacos Piraeus B olympiacos-piraeus-b
chania-fc Chania FC
30
FT
13:00
AO Egaleo 1931 PAE ao-egaleo-1931-pae
gs-ilioupoli GS Ilioupoli
POST
13:00
Giouchtas giouchtas
ionikos-nikea-fc Ionikos Nikea FC
22
FT
13:00
GS Ilioupoli gs-ilioupoli
ao-egaleo-1931-pae AO Egaleo 1931 PAE
20
FT

U19 Super League

10:00
Atromitos Athinon atromitos-athinon
pas-giannina Pas Giannina
02
FT
10:00
Volos NPS volos-nps
fc-olympiacos FC Olympiacos
22
FT
10:00
Panathinaikos panathinaikos
ofi OFI
30
FT

Liga Nacional. Apertura

01:00
Antigua GFC antigua-gfc
cd-guastatoya CD Guastatoya
00
FT
17:00
CSD Municipal csd-municipal
cd-zacapa-tellioz CD Zacapa Tellioz
NS
20:00
Deportivo Achuapa deportivo-achuapa
csd-xelaju-mc CSD Xelaju MC
NS

Liga Nacional. Apertura

01:00
CD Genesis cd-genesis
cd-real-sociedad CD Real Sociedad
32
FT

Premier League

07:00
Golik North District golik-north-district
kitchee-sc Kitchee SC
23
FT

Division 1

05:30
Sai Kung Dsa sai-kung-dsa
central--western Central & Western
04
FT
05:30
Kowloon City kowloon-city
sha-tin Sha Tin
32
FT
07:30
Eastern District eastern-district
wing-yee-ft Wing Yee Ft
12
FT
07:30
Wong Tai Sin wong-tai-sin
3-sing-fc 3 Sing FC
00
FT
07:30
Hoi King hoi-king
south-china-fc South China FC
11
FT
07:30
Yuen Long FC yuen-long-fc
citizen-aa Citizen AA
24
FT

NB I

11:45
Ujpest FC Budapest ujpest-fc-budapest
paksi-fc Paksi FC
12
FT
14:15
Diosgyör VTK diosgyor-vtk
zalaegerszeg-te Zalaegerszeg TE
03
FT
16:45
Ferencvaros Budapest ferencvaros-budapest
mezokovesd-zsory-se Mezokovesd Zsory SE
LIVE

NB II

12:00
Budafoki Mte budafoki-mte
kazincbarcikai-sc Kazincbarcikai SC
20
FT
12:00
Soroksar SC soroksar-sc
vasas-fc Vasas FC
11
FT
12:00
BFC Siofok bfc-siofok
mosonmagyarovari-te Mosonmagyarovari TE
13
FT
16:00
Szeged-Csanad Grosics Akademia szegedcsanad-grosics-akademia
pecsi-mfc Pecsi MFC
10
LIVE
16:00
Budapest Honved FC budapest-honved-fc
bvsczuglo Bvsc-Zuglo
01
LIVE
16:00
Győri ETO FC gyori-eto-fc
fc-ajka FC Ajka
00
LIVE
16:00
Szombathelyi Haladas FC szombathelyi-haladas-fc
gyirmot-fc-gyor Gyirmot FC Gyor
00
LIVE
16:00
Tiszakecskei LC tiszakecskei-lc
aqvital-fc-csakvar Aqvital FC Csákvár
00
LIVE

I-Liga

11:00
Rajasthan United rajasthan-united
shillong-lajong-fc Shillong Lajong FC
11
FT
13:30
Mohammedan SC mohammedan-sc
sreenidi-deccan-fc Sreenidi Deccan FC
21
FT

Indian Super League

14:30
FC Goa fc-goa
kerala-blasters-fc Kerala Blasters FC
10
FT

Liga 1

08:00
PSIS Semarang psis-semarang
pss-sleman PSS Sleman
10
FT
08:00
Tira-Persikabo tirapersikabo
bhayangkara-fc Bhayangkara FC
22
FT
12:00
Persija Jakarta persija-jakarta
persita-tangerang Persita Tangerang
11
FT

Premier League

18:00
Hapoel Jerusalem FC hapoel-jerusalem-fc
maccabi-tel-aviv-fc Maccabi Tel Aviv FC
NS
18:30
Maccabi Haifa FC maccabi-haifa-fc
hapoel-beer-sheva-fc Hapoel Beer Sheva FC
NS

Serie A

11:30
US Lecce us-lecce
bologna-fc Bologna FC
11
FT
14:00
AC Florenz ac-florenz
us-salernitana US Salernitana
30
FT
14:00
Udinese Calcio udinese-calcio
hellas-verona Hellas Verona
33
FT
17:00
Sassuolo Calcio sassuolo-calcio
as-rom AS Rom
NS
19:45
SSC Neapel ssc-neapel
inter-mailand Inter Mailand
NS

Serie B

15:15
Calcio Lecco calcio-lecco
ssc-bari SSC Bari
00
LIVE
15:15
FC Südtirol fc-sudtirol
como-1907 Como 1907
00
LIVE
15:15
Brescia Calcio brescia-calcio
sampdoria-genua Sampdoria Genua
30
LIVE

Serie C, Gruppe A

13:00
Novara Calcio novara-calcio
lr-vicenza LR Vicenza
22
FT
15:15
US Alessandria Calcio 1912 us-alessandria-calcio-1912
us-fiorenzuola-1922 US Fiorenzuola 1922
01
LIVE
17:30
UC Albinoleffe uc-albinoleffe
fc-pro-vercelli-1892 FC Pro Vercelli 1892
NS
17:30
FC Arzignano Valchiampo fc-arzignano-valchiampo
us-pergolettese-1932 US Pergolettese 1932
NS
17:30
AS Giana Erminio as-giana-erminio
ac-trento AC Trento
NS
17:30
Mantova 1911 mantova-1911
ac-renate AC Renate
NS
17:30
Calcio Padova calcio-padova
ac-lumezzane AC Lumezzane
NS
19:45
Pro Sesto pro-sesto
fc-legnago-salus-ssd FC Legnago Salus SSD
NS

Serie C, Gruppe B

13:00
Fermana FC fermana-fc
asd-torres-sassari ASD Torres Sassari
11
FT
13:00
Asd Pineto Calcio asd-pineto-calcio
usd-sestri-levante-1919 Usd Sestri Levante 1919
10
FT
13:00
Olbia Calcio 1905 olbia-calcio-1905
perugia-calcio-spa Perugia Calcio Spa
01
FT
19:45
Vis Pesaro 1898 vis-pesaro-1898
rimini-fc-1912 Rimini FC 1912
NS

Serie C, Gruppe C

19:45
Audace Cerignola audace-cerignola
az-picerno AZ Picerno
NS
19:45
US Avellino us-avellino
ss-turris-calcio SS Turris Calcio
NS
19:45
Ssd Brindisi ssd-brindisi
fc-crotone FC Crotone
NS
19:45
Calcio Catania calcio-catania
virtus-francavilla-calcio Virtus Francavilla Calcio
NS

Serie D, Girone A

13:30
Usd Lavagnese 1919 usd-lavagnese-1919
borgosesia-calcio Borgosesia Calcio
20
FT
14:00
SSD Sanremese Calcio ssd-sanremese-calcio
scd-ligorna-1922 Scd Ligorna 1922
NS

Serie D, Girone B

13:30
Asd Calcio Brusaporto asd-calcio-brusaporto
ac-ponte-san-pietroisola AC Ponte San Pietro-Isola
12
FT
13:30
FC Clivense fc-clivense
piacenza-calcio Piacenza Calcio
NS
13:30
US Folgore Caratese us-folgore-caratese
gs-arconatese-1926 GS Arconatese 1926
01
FT
13:30
Tritium Calcio 1908 tritium-calcio-1908
usd-caravaggio USD Caravaggio
01
FT

Serie D, Girone C

13:30
UC Montecchio Maggiore uc-montecchio-maggiore
calcio-montebelluna-1919 Calcio Montebelluna 1919
12
FT
13:30
Portogruaro Summaga portogruaro-summaga
ac-virtus-bolzano AC Virtus Bolzano
20
FT
13:30
A.C. Mestre ac-mestre
usd-adriese-1906 Usd Adriese 1906
NS
13:30
Treviso FBC treviso-fbc
luparense-fc Luparense FC
NS

Serie D, Girone D

13:30
Aglianese Calcio 1923 aglianese-calcio-1923
mezzolara-calcio Mezzolara Calcio
NS
13:30
US Corticella us-corticella
asd-calcio-certaldo Asd Calcio Certaldo
NS
13:30
Lentigione Calcio lentigione-calcio
imolese-calcio Imolese Calcio
30
FT
13:30
Ravenna FC 1913 ravenna-fc-1913
scd-progresso SCD Progresso
00
FT
13:30
Victor San Marino victor-san-marino
forli-fc Forli FC
13
FT

Serie D, Girone E

13:30
US Poggibonsi us-poggibonsi
asd-seravezza-pozzi-calcio ASD Seravezza Pozzi Calcio
NS
13:30
Real Forte Querceta real-forte-querceta
us-grosseto US Grosseto
13
FT
13:30
ASD San Donato Tavarnelle asd-san-donato-tavarnelle
montevarchi-calcio-aquila-1902 Montevarchi Calcio Aquila 1902
31
FT

Serie D, Girone F

13:30
Atletico Ascoli atletico-ascoli
forsempronese-1949-sd-arl Forsempronese 1949 SD Arl
00
FT
13:30
Roma City FC roma-city-fc
aj-fano-1906 AJ Fano 1906
NS
13:30
SSD Citta Di Campobasso ssd-citta-di-campobasso
sambenedettese Sambenedettese
NS
13:30
Calcio Chieti calcio-chieti
san-nicolo-notaresco San Nicolo Notaresco
12
FT
13:30
Real Monterotondo Scalo real-monterotondo-scalo
termoli Termoli
12
FT

Serie D, Girone G

13:00
Asd Nocerina 1910 asd-nocerina-1910
atletico-uri Atletico Uri
10
FT
13:30
ASD Trastevere Calcio asd-trastevere-calcio
cynthialbalonga-calcio Cynthialbalonga Calcio
NS

Serie D, Girone H

14:00
AC Martina ac-martina
santa-maria-cilento Santa Maria Cilento
00
FT
14:00
Asd Team Altamura asd-team-altamura
paganese-calcio Paganese Calcio
11
FT
15:00
SSD Fidelis Andria ssd-fidelis-andria
matera-calcio Matera Calcio
11
LIVE

Serie D, Girone I

13:30
Asd Canicatti asd-canicatti
fenice-amaranto Fenice Amaranto
NS
13:30
Trapani Calcio trapani-calcio
asd-portici-1906 Asd Portici 1906
NS
13:30
AC Locri 1909 ac-locri-1909
igea-virtus-barcellona Igea Virtus Barcellona
21
FT
14:00
US Vibonese Calcio us-vibonese-calcio
san-luca-calcio San Luca Calcio
51
FT
14:00
Real Casalnuovo real-casalnuovo
asd-citta-di-acireale-1946 ASD Città di Acireale 1946
21
FT

Campionato Primavera 1

Ligue 1

18:00
Stade D´abidjan stade-dabidjan
asi-dabengourou Asi D'abengourou
NS

Premier League

20:00
Montego Bay United montego-bay-united
portmore-united Portmore United
NS
20:15
Mount Pleasant FC mount-pleasant-fc
fc-waterhouse FC Waterhouse
NS

J-League

05:00
Hokkaido Consadole Sapporo hokkaido-consadole-sapporo
urawa-red-diamonds Urawa Red Diamonds
02
FT
05:00
Kashima Antlers kashima-antlers
yokohama-fc Yokohama FC
21
FT
05:00
Shonan Bellmare shonan-bellmare
fc-tokyo FC Tokyo
01
FT
05:00
Niigata Albirex niigata-albirex
cerezo-osaka Cerezo Osaka
10
FT
05:00
Kyoto Sanga FC kyoto-sanga-fc
yokohama-f-marinos Yokohama F Marinos
31
FT
05:00
Gamba Osaka gamba-osaka
vissel-kobe Vissel Kobe
01
FT
05:00
Avispa Fukuoka avispa-fukuoka
sanfrecce-hiroshima Sanfrecce Hiroshima
01
FT
05:00
Sagan Tosu sagan-tosu
kawasaki-frontale Kawasaki Frontale
01
FT
05:45
Nagoya Grampus nagoya-grampus
kashiwa-reysol Kashiwa Reysol
11
FT

Jordan 1. Division

12:00
AL Sarhan al-sarhan
al-tora Al Tora
71
FT
12:00
AL Sareeh al-sareeh
al-jazeera-club-amman AL Jazeera Club Amman
10
FT

Premier League

12:00
Kenya Police kenya-police
muranga-seal Muranga Seal
20
FT
12:00
Kariobangi Sharks kariobangi-sharks
fc-gor-mahia FC Gor Mahia
12
FT
12:00
Nzoia Sugar FC nzoia-sugar-fc
fc-sofapaka FC Sofapaka
13
FT
12:00
Kakamega Homeboyz kakamega-homeboyz
bidco-united Bidco United
10
FT

Superliga

12:00
KF Dukagjini kf-dukagjini
fc-prishtina FC Prishtina
00
FT
12:00
KF Drita kf-drita
kf-feronikeli KF Feronikeli
31
FT

Premier League

15:45
Al-Arabi (KW) alarabi-kw
al-kuwait-sc Al Kuwait SC
20
LIVE

Premier League

12:15
Racing Beirut racing-beirut
al-ansar-sc AL Ansar SC
22
FT
12:15
Tripoli AC tripoli-ac
al-tadamon-sour AL Tadamon Sour
20
FT

Division Nationale

14:00
Un Kaerjeng 97 un-kaerjeng-97
cs-fola-esch CS Fola Esch
21
FT
15:00
F91 Dudelange f91-dudelange
fc-victoria-rosport FC Victoria Rosport
20
LIVE
15:00
FC Una Strassen fc-una-strassen
fc-schifflingen-95 FC Schifflingen 95
00
LIVE

Promotion d’Honneur

Super League

12:15
Penang FA penang-fa
terengganu-fc Terengganu FC
11
FT
12:15
Pahang FA pahang-fa
johor-darul-tazim-fc Johor Darul Tazim FC
02
FT
13:00
Perak TBG FC perak-tbg-fc
sabah-fa Sabah FA
01
FT

Premier League

10:00
Naxxar Lions F.C. naxxar-lions-fc
gudja-united Gudja United
21
FT
13:00
Gzira United FC gzira-united-fc
marsaxlokk-fc Marsaxlokk FC
24
FT
13:00
Floriana FC floriana-fc
valletta-fc Valletta FC
10
FT
15:15
Hibernians FC hibernians-fc
sliema-wanderers-fc Sliema Wanderers FC
00
LIVE

First Division

15:30
Senglea Athletic senglea-athletic
zejtun-corinthians-fc Zejtun Corinthians FC
20
LIVE
18:00
FC Swieqi United fc-swieqi-united
fc-zebbug-rangers FC Zebbug Rangers
NS

Primera Division, Apertura

01:00
CF America cf-america
club-leon Club Leon
20
FT
03:10
CF Monterrey cf-monterrey
san-luis San Luis
11
FT

Liga de Expansion MX, Apertura

22:00
Cancun FC cancun-fc
atlante-fc Atlante FC
NS

Divizia Nationala

Divizia A

Druga Liga Crne Gore

13:00
FK Iskra Danilovgrad fk-iskra-danilovgrad
fk-igalo-1929 FK Igalo 1929
21
FT
13:00